مدل های مختلف میزبانی سایت

معمولا فضای میزبانی سایت شما سه مدل است ۱-هاست اشتراکی ۲-سرور مجازی ۳-سرور اختصاصی. در این مقاله تفاوت این فضاهای میزبانی شرح می دهیم

هاست اشتراکی

معمولا فضای میزبانی سایت شما سه مدل است 
۱-هاست اشتراکی = مناسب سایت های کوچک
۲-سرور مجازی = مناسب سایت های متوسط
۳-سرور اختصاصی = مناسب سایت های بزرگ

دیتاسنتر
محلی که سرورها داخل آن نگهداری می شود. به دلیل نیاز همیشگی به برق، تنظیم دما، اینترنت همیشگی، امنیت اطلاعات و .. سرور اختصاصی در مکانی به نام دیتاسنتر نگهداری می شود. هر چقدر دیتاسنتر به محل اتصال به اینترنت بازدیدکنندگانش نزدیک تر باشد سایت سریعتر باز می شود و در واقع محل دیتاسنتر خیلی اهمیت دارد. اما هزنیه نگهداری از سرور اختصاصی گران است و البته استفاده از آن به تخصص و تجربه زیادی احتیاج دارد.

سرور اختصاصی
کامپیوتری که قادر است سایت های زیادی را میزبانی نماید. اطلاعات هر سایتی داخل هارد یک کیس حرفه ای همیشه روشن بنام سرور اختصاصی است نگهداری می شود.

سرور مجازی
با استفاده از مجازی سازی منابع سرور اختصاصی مانند سی پی یو، رم و ... به چند قسمت تقسیم می شود که به سرور مجازی مشهور است.

هاست اشتراکی
منابع یک سرور مجازی به صورت مشترک بین چند سایت استفاده شود که به هاست اشتراکی یا هاست مشهور است. هاست اشتراکی مناسب سایت های متوسطی هستند که نیازی به استفاده زیادی از منابع سرور ندارند اما مناسب سایت های بزرگ نمی باشد.

نمایندگی هاست
به صورت نرم افزاری امکان ایجاد چند پنل نمایندگی فروش هاست برای فروش هاست اشتراکی توسط افراد دیگر در یک سرور مجازی وجود دارد.


1 دیدگاه
[1] خرید پروکسی - 97/06/02 جمعه 08:25
فرق هاست وردپرس با هاست لینوکس در چیه؟ - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
یک دو
سایت ضابط