آیا سایت های تبلیغاتی به درآمدزایی می رسند؟

چگونه یک سایت تبلیغاتی به درآمد زایی برسد و چگونه سایت تبلیغاتی با درآمد خوب داشته باشیم؟!

سایت های تبلیغاتی

قطعا هر سایتی با هر موضوعی اگر بخواهد به درآمد زایی برسد راه سختی پیش رو دارد اما بارها در انجمن ها جملاتی از این قبیل دیده ایم که مضمون همه آن ها این است که سایت های تبلیغاتی دیگر جواب نمی دهند. ممکن است جمله مشاهده شده دارای متن متفاوتی باشد اما هدف همه جملات یک چیز را بیان می کند که اصلا سایت تبلیغاتی به درآمد نمی رسد و این جمله کاملا اشتباه است. در زیر استدلال های اشتباهی که وجود دارد بررسی می شود:

1- چون اینجور سایت ها زیاد شدند دیگر جواب نمی دهند:
خوب هر سایتی که زیاد شود دلیل بر عدم موفقیت آن نیست. خیلی مشخص است که سایت های زبان انگلیسی از سایت های فارسی زیاد تر هستند. آیا این دلیل بر این می شود که سایت های انگلیسی کمتر به موفقیت میرسند؟ یا سایت های خبری فارسی زبان روز به روز بیشتر می شوند. آیا این دلیل می شود که دیگر نمی توان یک سایت خبری خوب راه اندازی کرد؟ زمانیکه تابناک راه اندازی شد سایت خبری زیادی داشتیم. این بستگی دارد که شما چقدر می خواهید حرفه ای عمل کنید. قطعا هر سایتی که بیشتر باشد نه تنها دلیلی بر عدم موفقیت آن نیست بلکه نشان دهنده میزان تقاضای بیشتر برای آن است. سایت های آگهی نیز بر حسب مزایایی که دارند زیاد شدند و این بر کسی پوشیده نیست. حتی برای موضوع طراحی سایت سایت ها روز به روز در حال بیشتر شدن هستند. هر چقدر همکاران یا سایت های هم موضوع بیشتر شود نشان می دهد پتانسیل کارتان چقدر زیاد است. تنها کافی است که از بقیه حرفه ای تر عمل کنید تا بالاتر بروید. مگر اینکه دانش، تلاش، سرمایه و ایده خود را در حد هزاران سایتی هم موضوع با خود ببینید که موفق نشدند.

2- راه اندازی سایت با اسکریپت های آماده فایده ندارد:
یک اسکریپت آماده روزی یک اسکریپت اختصاصی بوده است با این تفاوت که با استفاده مکرر باگ هایش گرفته شده است و از لحاظ امنیتی امتحانش را پس داده است. هر اسکریپت می تواند نقاظ ضعف و قوت داشته باشد و صرف آماده بودن یا از صفر نوشتن آن تفاوتی در آن ایجاد نمی کند. اگر با یک سیستم آماده مانند وردپرس سایت های بسیار ضعیفی در اینترنت مشاهده شود. دلیل براین نیست که هر سایتی که با وردپرس ساخته شود ضعیف یا ناموفق خواهد بود.

3- بسیاری از سایت های مدیریت آگهی رایگان تبلیغ می دهند و درآمدی ندارند:
این طبیعی است که بسیاری از سایت های راه اندازی شده هر موضوع درآمد نداشته باشند و تنها تعداد محدودی به درآمد زایی رسیده باشند. تا به حال چندین سایت دانلود دیده اید که درآمدی نداشته اند؟ چندین سایت خبری دیده اید که حتی هزینه نویسنده های اخبار را از جیب می دهند؟ اما سایت های زیادی در حوزه دانلود یا خبری با درآمد های نجومی دیده می شوند. این دلیل نمی شود که اگر تعداد زیادی از سایت در یک موضوع در آمد نداشته باشند هیچ سایتی از این موضوع دیگر نمی تواند به درآمد زایی برسد. سایت آگهی از سایت های دانلود، خبری، آموزشی و خیلی موضوعات دیگر پتانسیل در آمد زایی بیشتری دارند. اما همین پتانسیل باعث شده است مدیران این سایت ها را به این تفکر وادارد که تنها با صرف راه اندازی یک سایت می توان به درآمد زایی رسید. عدم دانش کافی در مدیریت سایت، عدم سرمایه گذاری لازم و حتی عدم تلاش باعث شده باشد اغلب اینگونه سایت ها به درآمدی مناسبی نرسند. بگذریم که در موضوع مدیریت آگهی سایت های بسیار زیادی هستند که در آمد های نجومی دارند. تنها راه این است که از آن ها بالاتر بروید و قطعا راه راحتی پیش رو نیست اما این موضوع که اینگونه سایت های دیگر جواب نمی دهد کاملا بی اساس است. فرض کنید یک شخص که پتانسیل سایت ها خبری در ایران را می داند با خود بگوید: با وجود ایرنا، تابناک، الف، فارس نیوز و ... چه شانسی برای من است؟ قطعا این فرد باید تلاش، هزینه و دانش بیشتری از این سایت ها در اختیار بگیرد. متاسفانه اغلب مدیرانی که سایت های مدیریت آگهی تهیه می کنند فقط سایت راه اندازی می کنند و گمان می کنند کار تمام شده است. در هر صورت وجود سایت های زیاد که در آمد ندارند موضوع مدیریت آگهی را خدشه دار نمی کند و نشان می دهد رقیبان ضعیف زیادی دارید که می توانید با قدرت خود آن ها را از پیش رو بردارید.


8 دیدگاه
[8] sara - 00/04/28 دوشنبه 03:25
سایت خیلی خوبی دارید امیدوارم موفق باشیدhttps://youmovise.com/ - پاسخ
[7] محسن رستم زاده - 98/01/10 شنبه 10:55
سلام مرسی از توضیحاتتون ولی ممنون میشم اگر راهکار های جدید و مختلف برای درآمد زایی سایت های تبلیغاتی ارائه بدین - پاسخ
[6] اکبر نوری - 93/09/07 جمعه 09:21
سلام اطلاعات بسیار خوبی نصیب ما شد انشالله بتوانیم خوب بکار بگیریم - پاسخ
[5] mehran noori - 93/06/30 يكشنبه 05:24
سلام مطالب خوبی بود ولی هر شخص در مورد کاری که انجام می دهد باید اطمینان و اطلاعات داشته باشد - پاسخ
[4] ramintaheri - 92/06/27 چهارشنبه 06:05
با سلامبنظر من یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت سایتهای تبلثغاتی اینست که آنها همانند هم عمل میکنند. ما در وبسایت آموزشکده با توجه به پیشینه شغلیمان سعی کردیم تنها بر موضوع آموزش تمرکز کنیم و بنظرم با کمکهایی که از سایت ساز ضابط و راهنمائی و صبر و تحمل ایشان موفق شوم - پاسخ
[3] ali - 91/08/11 پنجشنبه 12:38
سلاممطلب جالبی بودبه موارد جالبی اشاره کردید. - پاسخ
[2] ehsan rad - 91/06/29 چهارشنبه 06:36
سلام خسته نباشیداز شما بابت این مطلب زیبا تشکر میکنم - پاسخ
[1] habiballah hezarehee - 91/06/18 شنبه 02:49
من تبلیغ را در چه سایت‌های قرار دهم؟ - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: