افزودن فیلد دلخواه

چگونگی افزودن یک فیلد دلخواه در سایت ساز ضابط به همراه یک مثال عملی

افزودن فیلد

در صورتیکه با انواع فیلد ها آشنایی ندارید قبل از هر کاری آموزش آشنایی با انواع فیلد را مطالعه نمایید در صورت عدم درک اینکه چه نوع فیلدی باید در چه جایی استفاده شود قادر به بهره گیری مناسب از این قابلیت سایت ساز نخواهید بود. حال با یک مثال قصد داریم که افزودن یک فیلد را به شما آموزش دهیم.

انتخاب نوع فیلد
فرض کنیم برای بخش املاک می خواهیم فیلدی به نام "تعداد اتاق خواب" اضافه کنیم. با توجه به اینکه با انواع فیلد ها آشنا شدیم. بهترین نوع فیلد برای "تعداد اتاق خواب" Selectlist است. مسیر زیر را دنبال می کنیم: مدیریت => فیلد ها => آگهی => حال برای افزودن روی دکمه سبز رنگ Selectlist کلیک می کنیم.

انتخاب عنوان
سپس سایر موارد را بدون تغییر می گذاریم و فقط عنوان را "تعداد اتاق خواب" وارد می کنیم و روی دکمه افزودن کلیک می کنیم.

انتخاب دسته بندی
حال به صورت خودکار وارد قسمت ویرایش فیلد می شویم و می توانیم سایر مقادیر را وارد کنیم. در اولین اقدام باید دسته بندی های آگهی هایی که می خواهیم این فیلد در آن نمایش داده شود را در ستون سمت چپ انتخاب می کنیم. برای مثال نمی خواهیم این فیلد در دسته بندی مانند آموزش نمایش داده شود و فقط تیک دسته بندی های مربوط به املاک و آن هایی که "تعداد اتاق خواب" در آن استفاده می شود را میزینم. مثلا در قسمت املاک => زمین تعداد خواب استفاده نمی شود بنابراین آنرا تیک نمی زنیم. بعد از انتخاب دسته بندی های دلخواه روی دکمه بروزرسانی دسته بندی در همان ستون سمت چپ کلیک می نماییم.

انتخاب رکورد ها
سپس در قسمت رکوردهای فیلد موارد زیر را وارد می کنیم.
یک خوابه|دوخوابه|سه خوابه|چهار خوابه| بیشتر از چهار خواب
دقت نمایید رکورد ها دقیقا باید با همین فرمت نوشته شوند.

اجباری یا اختیاری
در صورتیکه مایل هستیم آگهی دهنده حتما این فیلد را پر کند باید تیکت اجباری بودن آن را بزنیم.

پایان کار
سایر موارد را بدون تغییر رد نمایید و در نهایت روی دکمه بروزرسانی در پایین کلیک می کنیم تا مراحل ایجاد یک فیلد به پایان برسد. سایر نتظیمات جانبی فیلد ها که در موارد خاص استفاده می شود در آموزش های بعدی گفته خواهند شد. حال هر آگهی دهنده که دسته بندی انتخاب شده این فیلد را انتخاب کند زمان درج آگهی باید این فیلد را نیز پر کند. مدیر با فعال کردن پنجره ججستجوی پیشرفته آگهی ها می تواند امکان فیلتر آگهی ها بر اساس تعداد خواب را به بازدیدکنندگان سایت بدهد.

پیشنهاد
سعی کنید فیلد های دلخواه خود را در شروع فعالیت سایت به طور کامل وارد نمایید زیرا در صورتیکه بعد از مدتی یک فیلد را اضافه کنید در آگهی های قدیمی اعمال نمی شود زیرا زمانیکه آگهی دهنده آن آگهی را ارسال می کرده است چنین فیلدی وجود نداشته است مگر اینکه آگهی دهنده آگهی خود را ویرایش نماید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: