بررسی سایت بانک پارسیان

سایت بانک پارسیان به نشانی parsian-bank.ir جهت امور نظیر دسترسی به اینترنت بانک و آشنایی و راهنمایی در مورد خدمات بانک پارسیان در دسترس می باشد.


سایت بانک پارسیان به نشانی parsian-bank.ir جهت امور نظیر دسترسی به اینترنت بانک و آشنایی و راهنمایی در مورد خدمات بانک پارسیان در دسترس می باشد.

سایت بانک پارسیان یکی از زیباترین و بی نقص ترین سایت های سازمانی بوده که تا به امروز آن را بررسی کردیم. سایت پارسیان بانک٬ هم زیبا است هم بروز و هم کاملا مفید و قابل استفاده است. در ابتدای سایت پارسیان اسلایدشویی کاملا کاربردی قرار دارد که موارد پر استفاده روز را به صورت تصویری به کاربر نشان می دهد. برای مثال فیلم آموزشی و اینفوگرافیکی برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف (پویا) درست شده است و تصویرش را در اسلایدشو قرار دادند و این نشان می دهد سایت بانک پارسیان یک سایت کاملا بروز است و کاربر محور است.
منوها نیز کامل و با دسته بندی خوبی مرتب شده اند. در منوی سایت پارسیان می توانید تمام خدمات بانک را مشاهده کنید و به آن دسترسی داشته باشید. 
در بالای سایت بانک پارسیان دسترسی سریع به اینترنت بانک و باشگاه مشتریان را مشاهده می کنیم. بخش جستجو و تغییر زبان و نقشه سایت هم وجود دارند که در این بخش بین بهتر بود روی بخش اینترنت بانک و جستجو تمرکز میشد و موارد دیگر حذف میشد. بخصوص اینکه صفحه نقشه سایت بنظر کاربردی نمی آمد و حتی تصاویرش لود نمیشد. همچنین تمرکز روی زبان انگلیسی برای سایتی که بیشتر از ۹۵٪ (شاید بیشتر) از مشتریانش فارسی زبان هستند اصلا منطقی نمیاد.
وضعیت سایت در حالت ریسپانسیو و زمانیکه با موبایل از آن استفاده می کنیم بد نیست اما ایراد بزرگی در قسمت منو وجود دارد و زمانیکه زیر مجموعه خدمات را باز می کنیم به اواسط منو که میرسیم منوها روی هم و ناخوانا باز می شوند. چند ایراد جزیی دیگر در حالت استفاده از موبایل در سایت بانک پارسیان وجود دارد که بنظر میاد باید روی رفع مشکل حالت ریسپانسیو سایت متمرکز شوند
در مورد محتوای اصلی صفحه اول سایت بانک پارسیان بنظرم چیدمان کاربردی است. برای مثال برای دریاف شماره شبا که خیلی کاربردی است راهنمایی می شوید. اما قسمت هایی نظیر معرفی سامانه اینترنت بانک مخصوص شرکت ها یا معرفی شرکت های تابعه جنبه کاربردی زیادی ندارند که در صفحه اول روی آن ها مانور داده شود. اما وجود جدیدترین اخبار و پیدا کردن شعب از روی نقشه قابل قبول هستند.
فوتر سایت بانک پارسیان خلاصه اما جامع و مفید و در برگیرنده همان اطلاعاتی است که ازش انتظار میرود. آدرس٬ تلفن٬ لینک شبکه های اجتماعی و هر چیزی که نیاز داریم در فوتر ببینیم در دسترس است. اگر سایت بانک پارسیان یا کلا همه بانک هامون پشتیبانی آنلاین هم به سایت هاشون اضافه کنند هم خیلی خوب میشد. بنظرم کل بودجه ای که صرف طراحی و توسعه نسخه انگلیسی می شود را صرف حقوق پرسنلی که برای پشتیبانی آنلاین نیاز است صرف شود نتیجه بهتری گرفته می شود.
به صورت خلاصه سایت بانک پارسیان از نظر ظاهر و تجربه کاری وضعیت خوبی دارد و ولی میتواند تو زمینه بهبود تجربه کاربری اقدامات بیشتری انجام دهد.

بررسی فنی سایت بانک پارسیان
پارسیان بانک از زبان برنامه نویسی PHP استفاده کرده است و طراحی سایت آن توسط پورتال سامان راه اندازی شده است که در چند بانک دیگر استفاده است. از نظر ظاهر و تجربه کاربری بررسی اجمالی کردیم و وضعیت سایت خوب بود ولی از نظر خروجی HTML بسیار پر اشکال و غیر استاندارد انجام شده است. و اگر قرار بود این سایت از نظر سئو و پرفرمنس با دقت بررسی کنیم نمره خوبی نمیگرفت. در واقع اینقدر اشکالات زیاد است که نمی شود تک تک آن ها را بررسی کرد. اما به صورت خلاصه باید بگوییم که لینک ها استاندارد نیستند. اینلاین کد ها بشدت زیاد هستند. رکوئست ها نیز همینطور. حتی شاید باورتان نشود که از Base64 برای تصویر هم استفاده شده است. از نظر خروجی وضعیت سایت بانک پارسیان نا امید کننده است. حدود ۲۰٪ کاربران سایت این سایت از طریق گوگل وارد این سایت می شوند که با وجود پتانسیل بالایی که این سایت دارد٬ خودش نشون دهنده این است که چقدر اشکلات در زمینه سئو وجود دارند. با این حال کاربران بیشتر با جستجو بانک پارسیان٬ اینترنت بانک پارسیان٬ parsian bank و پارسیان وارد این سایت شده اند. اما چیزی که مشخص است این است که ترافیک اصلی از گوگل به سایت های دیگر رفته و سپس به سایت بانک پارسیان ارجاع شده است. برای کلماتی مانند پیدا کردن شماره شبا٬ تبدیل شبا٬  تبدیل شماره حساب به کارت٬ صندوق امانت بانک و هزار مورد مانند این صفحات مناسبی در سایت parsian bank وجود ندارند. با تمام این وجود به دلیل برندینگ و گستردگی خدمات غیر آنلاین این سایت ۱۹۸ سایت پربازدید ایران است.

نتیجه گیری
سایت parsian-bank.ir سایت بسیار کارآمد٬ مفید و با ظاهری قابل قبول است که بهتر است تمرکز بیشتری روی بخش موبایل خود داشته باشد و تمرکز کمتری روی بخش ناکارآمد انگلیسی داشته باشد. مهمترین پیشنهاد به سایت پارسیان این است که پشتیبانی آنلاین را اضافه کند و با تحلیل از مشکلات کاربران صفحه اول خود را از نظر تجربه کاربری اصلاح کند. از نظر سئو و پرفرمنس وضعیت سایت ناامید کننده است اما با توجه به برندینگ٬ تبلیغات و گستردگی خدماتی که بانک پارسیان دارد شاید این موضوع برای آن ها اهمیت زیادی نداشته باشد ولی با توجه به گسترش نفوذ اینترنت بهتر است در مبحث دیجیتال مارکتینگ تلاش های بیشتری نمایند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: