چگونه قفل یک لایه را در فتوشاپ برداریم؟

ممکن است در مواقع کار با لایه‌های فتوشاپ قادر به حرکت دادن یا ادیت کردن بعضی از لایه‌ها نباشید و متوجه قفل بودن لایه شوید. در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که چگونه قفل یک لایه را در فتوشاپ برداریم.

ممکن است در مواقع کار با لایه‌های فتوشاپ قادر به حرکت دادن یا ادیت کردن بعضی از لایه‌ها نباشید و متوجه قفل بودن لایه شوید. در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که چگونه قفل یک لایه را در فتوشاپ برداریم.

بهتر است شما نیز برای یادگیری بهتر در فتوشاپ یک تصویر را به دلخواه باز کنید. این کار را می‌توانید با رفتن به منوی File و انتخاب گزینه Open و سپس انتخاب تصویر دلخواه خود انجام دهید. البته با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+O و همچنین با دراگ و دراپ کردن فایل در فتوشاپ نیز می‌توانید همین عمل را انجام دهید.

خب در حال حاضر ما یک تصویر در فتوشاپ باز کرده‌ایم و این تصویر در پنل لایه‌ها قابل مشاهده و در دسترس می‌باشد.

قفل بودن لایه بکگراند در فتوشاپ

چگونه قفل یک لایه را در فتوشاپ برداریم؟

همانطور که مشاهده می‌کنید، در گوشه ی سمت راست تصویر، یک نماد قفل دیده می‌شود و همچنین نام تصویر Background نوشته شده است. برای تغییر این شرایط و تبدیل تصویر بکگراند به یک تصویر معمولی راه های مختلفی وجود دارد.

می‌توانید روی لایه دو بار کلیک کنید و یا با راست کلیک کردن روی لایه و انتخاب گزینه Layer from Background  در پنجره‌ی New Layer که باز می‌شود، گزینه‌ی OK را انتخاب کنید.

و یا نماد قفل را با دراگ کردن به سطل آشغال موجود در پایین پنل منتقل کنید. حتی می‌توانید از لایه‌ی بکگراند با استفاده از راست کلیک و گزینه Duplicate layer یک کپی تهیه کنید و روی آن کار کنید.

همچنین اگر شما فقط یک تصویر و آن هم با حالت Background در پنل لایه‌های خود داشته باشید و قصد حرکت دادن این تصویر را در صفحه داشته باشید خواهید دید که فتوشاپ پیامی که حاوی متنی در رابطه با محدودیت شما در استفاده از Background layers می‌باشد را به شما نمایش میدهد. در اینجا می‌توانید گزینه‌ی Convert to Normal Layer را انتخاب کنید.

حذف قفل لایه های فتوشاپ

تصاویری که نماد قفل دارند در لایه ها قابلیت Move یا حرکت خود را از دست می‌دهند. و اگر بخواهید با این تصاویر کار کنید و در آن تغییراتی اعمال کنید با ارور Could not edit the layer because the layer is locked. مواجه خواهید شد. از روش بالا میتوانید برای رفع این مشکل استفاده کنید.

Could not edit the layer because the layer is locked.

چگونه قفل یک لایه‌ی ایندکس (Index Layer) را در فتوشاپ برداریم؟

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که تصویری که با فتوشاپ باز می‌کنید نشانه قفل را به همراه متن Index نمایش بدهد. لایه‌ی شما index است زیرا تصویر شما در حالت Indexed Color قرار دارد. این حالت رنگ یک فرمت 8 بیتی است با کیفیت پایین‌تر و فشرده سازی بالاتر، مثل فایل‌های gif.

برای برطرف کردن این محدودیت و حذف نماد فقل باید حالت تصویر را تغییر دهید. برای این کار از منو Image>Mode گزینه RGB Color را انتخاب کنید.

قفل لایه index

چگونه در فتوشاپ یک تصویر معمولی را به حالت بکگراند تبدیل کنیم؟

در گام اول باید بدانید در هر پروژه فتوشاپ شما فقط قادر خواهید بود یک بکگراند داشته باشید. پس اگر در حال حاضر در پروژه شما بکگراند وجود دارد، ابتدا آن را به یک تصویر معمولی تبدیل کنید.

در گام بعدی روی تصویر دلخواه خود کلیک کنید و از قسمت منوی بالای فتوشاپ Layer>New>Background from Layer را انتخاب کنید. تصویر شما به حالت بکگراند تبدیل خواهد شد.

تبدیل یک تصویر به بکگراند در فتوشاپ

: مقاله
: مقدماتی

15 دیدگاه
[15] مهدی محمدی اصل - 01/05/08 شنبه 05:25
ممنونم عالی بود و مشکلم رفع شد - پاسخ
[14] نامشخص - 00/12/22 يكشنبه 12:54
خیلییی کمک کننده بود مرسییی - پاسخ
نامشخص - 01/06/02 چهارشنبه 01:15
عالی
[13] نامشخص - 00/11/10 يكشنبه 08:08
سلام تشکر ... - پاسخ
[12] سما - 00/03/26 چهارشنبه 04:09
سلام وقت بخیر برا من قسمت سمت راست باز نمیشه مینویسه you need to login in creative cloud تازه اینطوری شده،چطوری میتونم درستش کنم؟ - پاسخ
[11] NICKISHAN - 00/01/26 پنجشنبه 18:57
مرررررررررررررررررررسی عالی بود عالی انقدر دنبالش بودم که چجوری قفل گیفو باز کنم گیف ها رو میخواستم تغییر بدمشون میدیدم قفلن اعصابم خورد میشد ولی اینجا گفتین چجوری واقعا مرررررررررررررسی مرررررررررسی خیلی عالی بود - پاسخ
[10] آتنا محمودی - 99/11/10 جمعه 04:16
از اینکه راه کارهای متنوع ارائه دادید ممنونم تبدیل به RGB راه حل مشکل من بود - پاسخ
محمد امین برکتی - 01/04/18 شنبه 09:11
بعد از اینکه ان عمل را انجام دادی دو بار بزن روی قفل
After doing that tap the lock twice
[9] کریمی - 99/10/01 دوشنبه 11:30
عالی بود من دو تصویر داشتم یکی بکگراندش قفل بود و آن یکی قفل را همراه اندکس داشت. متشکرم با آموزش شما هر دو قفل باز شد و مشکل من رفع شد. سپاسگزارم. - پاسخ
[8] mohammadreza - 99/07/16 چهارشنبه 11:43
ولی من با این روشا نتونستم قفل رو بردارم راه دیگه ای نیست که جواب بده؟ - پاسخ
[7] نامشخص - 99/07/04 جمعه 05:26
خدا خیرون بده. تا حالا کلی هزینه و وقت صرف مراجعه به طراح جلد میکردم. بخاطر ندونستن همین نکته - پاسخ
[6] نامشخص - 99/06/16 يكشنبه 04:15
خیلی کمک کرد ممنون - پاسخ
[5] امین - 99/04/27 جمعه 04:20
کارم راه افتاد . کامل بود . تشکر - پاسخ
[4] مریم - 99/01/07 پنجشنبه 11:52
برای برداشتن قفل کافیه دوبار روی قفل کلیک کنیم بعد کادری نمایان میشود که وقتی اوکی رو بزنیم قفل باز میشه و قابلیت تغییرات به وجود میاد - پاسخ
[3] دهقانی - 98/12/26 دوشنبه 06:03
عالی ممنون - پاسخ
[2] سعید محمدی - 98/12/06 سه شنبه 14:15
یه دنیا ممنون - پاسخ
[1] میثم - 98/09/22 جمعه 06:56
من خودم میرم یک dublicate از لایه قفل میسازم و لایه ساخته شده دیگه قفل نیست٬ حالا لایه قفل را حذف می کنم. - پاسخ
نامشخص - 00/11/10 يكشنبه 08:08
ولی اگه در حالت index باشه dublicat نمیشه ...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
یک دو
سایت ضابط