سایت ساز ضابطآموزش هاپلاگین 13 فیلد دلخواه

معرفی مختصر افزونه فیلد اضافی

پارامترها

فیلد های اضافی یکی از منحصر بفرد ترین پلاگین های سایت ساز ضابط می باشد. در کمتر سیستم مدیریت چنین قابلیتی وجود دارد. با افزونه شماره 13 و کمی خلاقیت می توانید سایتی کاملا متفاوت ایجاد کنید.

تعریف هر گونه فیلد بدون دخالت برنامه نویس!
خود مدیر سایت می تواند فیلد هایی برای ورود اطاعات ایجاد کند. فرض کنید مدیر یک سایت نیاز دارد که کد پستی 10 رقمی آگهی دهندگان را نیز دریافت کند. یا در یک محصول فروشگاهی مانند نوت بوک قرار است نوع رم مشخص شود. یا در یک صفحه محتوایی قرار است سطح مقاله مشخص شود. همه این جور موارد را خود مدیر می تواند بدون دخالت برنامه نویس انجام دهد.

تعیین نمایش در کدام دسته بندی
هر فیلد را می توانید محدود به بخش خاصی کنید. مثلا اگر فروشگاهی یا سایت آگهی  دارید که هم لپ تاپ می فروشید و هم خودرو اگر فیلد اضافی تعداد سیلندر را اضافه کردید می توانید تعیین کنید این فیلد فقط در دسته بندی خودرو نمایش داده شود.

تعیین نوع فیلد بر حسب نوع اطلاعات
بر حسب اینکه نیاز به ورود چه نوع اطلاعاتی داریم می توان نوع فیلد را نیز مشخص کرد.
می توان از یک فیلد Select اضافه کنیم یا چک باکس یا رادیو باتن و ... اضافه کنیم

جستجوی پیشرفته یک مزیت بزرگ
یکی از بهترین ویژگی های ورود اطلاعات با پارامتر ها همین امکان جستجوی پیشرفته برای بازدیدکنندگان است. فرض کنید می خواهید یک سایت بزرگ از اطلاعات گل ها ایجاد کنید.
یک فیلد Select با عنوان فصل گلدهی با آیتم های بهار، تابستان، پاییز، زمستان اضافه می کنید و هر گلی که اضافه می کنید فصل گل دهی آن را نیز مشخص می کنید. بازدیدکننده که به سایت شما وارد می شود با انتخاب گزینه تابستان از فیلد فصل گل دهی و کلیک روی دکمه جستجو می تواند لیست کاملی از گل هایی که در تابستان گل می دهد را ببیند. حالا هر چه قدر فیلد ها بیشتر باشد می توان جستجوی پیشرفته تری برای سایت با هر موضوعی فراهم کرد. برای مثال دیجی کالا نیز چنین جستجوی پیشرفته ای را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

در جستجوی پیشرفته باشد؟
برخی از ویژگی ها اگر در جستجو باشد، جستجوی پیشرفته خیلی شلوع می شود. بنابراین می توان تنظیم کرد که یک فیلد در جستجوی پیشرفته نباشد.

تعریف ترتیب نمایش
براحتی می توان ترتیب نمایش فیلد ها را تغییر داد.

نمایش بدهد یا ندهد
برخی از فیلد ها ممکن است نیازی به نمایش آن ها نباشد و فقط باید وارد شوند. این کار نیز امکان پذیر است.

لینک شود؟
فرض کنید سایت دانلود دارید و یکی از فیلد ها لینک منبع است، اما این فیلد باید به صورت لینک دربیاید که قابل استفاده باشد. می توانید تنظیم کنید که فیلد ها به صورت لینک شوند یا خیر

و قابلیت های دیگر ...
گزینه های دیگری مانند، تعداد سطر، پهنای فیلد، ورود فقط اعداد و .... نیز در افزونه فیلد های اضافی  وجود دارد. ممکن است در هر لحظه قابلیت های بیشتری به مدیریت پارامتر ها اضافه شود یعنی قابلیت های مدیریت پارامتر ها به همین ویژگی ها ختم نمی شود. هر چه مشتریان بیشتری از ویژگی های پارامتر ها بیشتر استفاده کنند. خلاقیت ها، پیشنهادات و سفارشات بیشتری در مورد توسعه بیشتر بخش پارامتر ها شاهد خواهیم بود.