سایت ضابط

رزومه طراح سایت میثم ضابط

رزومه

رزومه و سابقه فنی طراح سایت میثم ضابط در طراحی سایت

نام: میثم ضابط
متولد: 1364/04/06
سابقه طراحی سایت: از سال 1382
مصاحبه ایران وب نیوز با میثم ضابط

توانایی های فنی:
HTML: حرفه ای – از سال 1382
Photoshop: حرفه ای – از سال 1382 (غیر از چاپ)
CSS: حرفه ای – از سال 1382
SEO: حرفه ای – از سال 1383
Flash: حرفه ای – از سال 1383
PHP: حرفه ای – از سال 1388
Javascript: متوسط – از سال 1384
Action Script: کم – از سال 1386
Linux Server Management: متوسط از سال 1390

طراح سایت

خلاصه رزومه طراح سایت:
سال 81 تا 82 - گروه مهندسین ولیعصر - تهران - تدریس خصوصی طراحی سایت
سال 82 تا 84 - سامانه پردازش هوشمند رایانه - تهران - مدرسه الکترونیک دارلفنون
سال 84 تا 86 - بانک مسکن – بخش IT - تهران - اینترانت بانک مسکن
سال 87 تا 88 - گلرنگ - تهران - اینترانت گلرنگ
سال 89 تا 90 - شرکت پرشین تولز - تهران - طراح سایت چند وب سایت
سال 90 تا 97 - فریلنسر - بابلسر - پروژه سایت ساز ضابط
سال 97 تا الان - ضابط - بابلسر و تهران تیم طراحی سایت ضابط

شرح:
شروع به کار (81-82) - فعالیت اصلی: آموزگار طراحی سایت
در سال 81 به مدت یکسال در شرکت خصوصی مهندسین ولیعصر به تدریس HTML و Flash مقدماتی پرداختم. سپس تصمیم گرفتم به صورت مستقل کارم را با اجاره یک اتاق اداری در میدان ونک تهران شروع کنم.

آشنایی با شرکت سپهر (سامانه پردازش هوشمند رایانه) و پروژه دارلفنون (82-84) - فعالیت اصلی: طراح سایت
در آن زمان پروژه سی دی مولتی مدیا را برای شرکت سپهر انجام دادم. چند هفته بعد پیشنهاد همکاری خوبی از شرکت سپهر به عنوان طراح وب به من داده شد. در شرکت سپهر روی یک سیستم تحت دات نت که در واقع مدرسه الکترونیک دارلفنون بود فعالیت می کردیم. در آن زمان از این پروژه استقبال بسیار خوبی شد و حتی از شبکه خبر تلویزیون و بسیاری روزنامه ها در مورد این پروژه گزارشاتی تهیه شد. دو سال در شرکت سپهر به فعالیت هایی در زمینه CSS, Flash, HTML, SEO پرداختم. در پروژه دارلفنون علاوه بر طراحی ظاهر سایت و قالب ها مختلف برای این LMS روی User Freindly بودن پروژه نیز کار می کردم و تحقیق ها و همکاری زیادی در طول این دو سال با تیم فریم ورک نویسی داشتم.

ورود به پروژه بانک مسکن (84-86) - فعالیت اصلی: گرافیست و طراح وب
بعد از اتمام این پروژه، سه نفر از تیم دارلفنون به پروژه سیستم داخلی کارمندان بانک مسکن معرفی شدیم. دو پروژه همزمان در حال اجرا در بانک مسکن بود که یک پروژه در شعبه مرکزی خیابان فرودسی و دیگری در خیابان مطهری بود. من به عنوان تنها طراح وب و جوانترین فرد فنی حدود دو سال و نیم در هر دو تیم  مشغول بودم. این پروژه با حدود ۷۰ نفر برنامه نویس انجام شد. برخلاف پروژه دارفنون خیلی در مسائل فریم ورک نویسی و استاندارد ها دخالتی نداشتم. در این پروژه قرار بود تمام عملیاتی که در بانک مسکن به صورت دستی یا ویندوزی انجام می شد به صورت وب در بیاید.

طراحی سایت به صورت مستقل (86-87) - فعالیت اصلی: سهام دار، مدیریت و طراح وب سایت
بعد از اتمام پروژه بانک مسکن، به پیشنهاد رئیس شرکت سپهر شرکتی کوچک در زمینه طراحی وب سایت به صورت سهامی خاص در دفتری در امیر آباد تهران تشکیل دادیم. مدیریت این شرکت را بنده به عهده گرفتم و با حدود 4 نفر پرسنل فعالیت را شروع کردیم و از ماه دوم به سود دهی رسیدیم. بعد از 7 ماه سهام خود را واگذار کردم تا به صورت مستقل فعالیت شرکتی را انجام دهم. در این حین پروژه های اینترانتی از شرکت های ایران کیش (کارت اعتباری بانک صادرات) ناواکو (بانک مسکن)، خوارزمی (بانک صادرات)، … انجام دادم.

پیشنهاد همکاری از شرکت پاکشو (87-89) - فعالیت اصلی: طراح وب ارشد و مدیر UI
بعد از چند ماه از مدیر پروژه سابق بانک مسکن که در شرکت آرین سیستم فعالیت می کرد، پیشنهاد همکاری مناسبی دریافت کردم. دو سال در آرین سیستم پرداز در پروژه سیستم تحت وب گلرنگ در زمینه طراحی ظاهری فعالیت کردم که بیشتر آن روی پلتفرم Extjs انجام می شد و حدود 4000 هزار صفحه وب پیچیده داشت. در این پروژه حدود 100 نفر فعالیت می کردند و بنده به صورت ساعتی به عنوان مدیر بخش UI با گلرنگ همکاری می کردم. در این پروژه مانند دارلفنون علاوه بر طراحی سایت در مسائل فریم ورک نویسی و طراحی Form Spec ها همکاری زیادی داشتم و استاندارد های Web Pattern در این زمینه برای برنامه نویسان تهیه کردم. در این سال پروژه شخصی خودم تحت عنوان پروژه سایت ساز ضابط رو شروع کردم.

کناره گیری از فعالیت در پروژه های اینترانت بعد هفت سال (89-90) - فعالیت اصلی: طراح سایت
بعد از 7 سال سابقه طراحی سایت که 5 سال مفید آن در پروژه های اینترانت سپری شده بود. به طور داوطلبانه از ادامه فعالیت در پروژه اینترانت گلرنگ کناره گیری کردم و ترجیح دادم به صورت مستقل کار طراحی سایت انجام را ادمه دهم. علت کناره گیری این بود که اینترانت یک شبکه داخلی است و قابل نمایش در اینترنت نمی باشد به همین دلیل نمونه کاری برای بنده محسوب نمیشد. برای مثال در پروژه بانک مسکن بنده حدود 2000 صفحه وب طراحی کردم و حدود دو سال و نیم در پروژه فعالیت کردم اما تنها می توانم یک تصویر از این پروژه با کمی توضیحات در بخش نمونه کار های اینترانتی منتشر کنم. همینطور تمایل داشتم طرح سایت ساز رو ادامه دهم.

همکاری با شرکت پرشین تولز (89-90) - فعالیت اصلی: یکی از طراحان وب سایت
به صورت موقت به شرکت پرشین تولز وارد شدم. بعد از حدود 3 ماه بستر رو مناسب ندیدم و از ادامه فعالیت انصراف دادم.

فعالیت به صورت آزاد (فریلنسری) (90-91) - فعالیت اصلی: برنامه نویس سایت
در نهایت تصمیم گرفتم دیگر سراغ کارمندی نروم و به صورت آزاد کار ادامه دادم. فعالیت اصلیم بر خلاف گذشته که تمرکز روی UI داشت کاملا به سمت برنامه نویسی رفت. تصیم گرفتم CMS که از پایه نوشته بودم تکمیل تر کنم و در واقع فعالیتم در این پروژه از نیمه وقت به تمام وقت تغییر داده شد. در این بین با شرکت های معتبری از جمله سام سرویس و چند شرکت دیگر به صورت فریلنسری همکاری داشتم.

تمرکز روی پروژه CMS ضابط (91 تا هم 97) - فعالیت اصلی: برنامه نویس وب سایت
با وجود مشکلات زیاد در توسعه تمام وقت سی ام اس ضابط تقریبا به یک پروژه موفق تبدیل شد و بیش از 800 استفاده کننده کسب کرد. همینطور از نظر فنی به مرور مستقل تر شدم. از مدیریت سرور تا دیزاین دیتابیس و در یک کلام همه چیز رو خودم مدیریت می کردم.

تشکیل تیم طراحی سایت ضابط (97 تا هم الان) - فعالیت اصلی: مدیریت
مدتی بود توسعه سی ام اس را تقریبا متوقف کرده بودم و فعالیت سایت ضابط نیز کمتر شده بود و بیشتر تمرکز به پشتیبانی مشتریان فعلی معطوف شده بود. پس از مدتی تصمیم گرفتم دوباره توسعه سی ام اس را ادامه دهم اما اینبار با قدرت بیشتر٬ برای همین تیم ضابط را تشکیل دادم و توسعه سی ام اس تحت مدیریتم شروع شد. بزودی اینجا خبرهای خوبی آپدیت خواهد شد.

طراحی سایت