پرینت

انواع منو در سایت ساز

پیش نیاز مطالعه مقاله صفحات و لینک ها می باشد. در سایت ساز چند نوع منو وجود دارد که در زیر لیست شده اند. هر کدام از منو ها دارای مدیریت (افزودن، ویرایش، حذف) لینک هستند ولی نمی دانید نوع جدیدی را ایجاد نمایید. غیر از منوی 1 و 6 و 9 تمام منوها یک لایه ای هستند. هر لینک از منو ها می تواند به یک صفحه از سایت شما یا سایت دیگر متصل شود. در تمام انواع منو ها هر لینک می تواند دارای یک آیکون باشد که البته سایز نمایش تصویر در هر نوع ممکن است متغییر باشد.

نام انواع منو ها
اسم های انتخاب شده برای هر نوع منو سمبلیک می باشد و هیچ الزامی برای کارایی آن ها ایجاد نمی کند. برای مثال منوی شماره 1 که معمولا با نام "منوی بالای سایت" شناخته می شود. نیازی نیست حتما در بالای سایت نمایش داده شود و می توانید با ویرایش موقعیت پنجره نمایش دهنده (پنجره 6) محل آن را در قالب تغییر دهید. همینطور منوی شماره 5 که عنوان 4 آیکون بالای سایت را دارد نیازی نیست که حتما 4 لینک داشته باشد.

 1. منوی #1 - منوی بالای سایت - پنجره با آی دی 6 - استایل پیش فرض افقی - تگ UL LI - دو لایه - سایز تصاویر 16
  یک منو افقی دراپ دانی چند لایه می باشد که سی اس اس مورد نیازش توسط خود سیستم ایجاد می شود. البته اگر طراح قالب سی اس اس جدیدی برای آن کلاس در ویرایش قالب بنویسید اولیت بیشتری نسبت به سی اس اس سیستم دارد. یک نمونه از منوی شماره 1 را مشاهده می فرمایید.

   
 2. منوی #2 - منوی فوتر - پنجره با آی دی 38 - استایل پیش فرض افقی - جداکننده با "|" بدون UL LI - یک لایه - سایز تصاویر 16
  نمونه ای منوی شماره 1 را در زیر مشاهده می نمایید.
  منوی شماره 2
 3. منوی #3 - آیکون های بالای سایت - پنجره با آی دی 1 - - یک لایه - سایز تصاویر 32
  یک نمونه از منوی شماره #3 بر خلاف تصور این لینک ها فقط مخصوص دسته بندی آگهی نیستند و برای هر چیزی که مثل لینک شبکه های اجتماعی که با این ساختار قابل نمایش هستند قابل استفاده هستند. این تصاویر و لینک ها به صورت نمونه ایجاد شده اند
  آیکون بالای سایت
 4. منوی #4 - منوی عمودی 1 - پنجره با آی دی 18- یک لایه - سایز تصاویر 24
  منوی شماره 4
 5. منوی #5 - چهار آیکون بالای سایت - پنجره با آی دی 3- یک لایه - سایز تصاویر 64
  هر تعداد که لینک در این منو ایجاد شود به این شکل پشت سر هم نمایش داده می شود. البته طراح قالب می تواند ظاهر لینک ها را کاملا تغییر دهد.
  منوی شماره 5
 6. منوی #6 - منوی بالای سایت 2 - پنجره دستی اضافه شود - دو لایه - سایز تصاویر 16
  دقیقا مشابه منو 1 است با این تفاوت که می تواند لینک های متفاوتی و در پنجره جدیدی آن را نمایش دهید.
 7. منوی #7 - منوی بعد از لاگین - پنجره 8 بعد از لاگین نمایش داده می شود.- یک لایه - سایز تصاویر 24
  منوی شماره 7
 8. منوی #8 - منوی عمودی 2 - پنجره ؟ - پنجره دستی اضافه شود - سایز تصاویر 24
  دقیقا مشابه منو 4 است با این تفاوت که می تواند لینک های متفاوتی و در پنجره جدیدی آن را نمایش دهید.
 9. منوی #9 - یک منو بدون UL - دو لایه
  یک منو که با SQL اختباری می توان محتویات یکی از 8 نوع منو بالا را نمایش داد. مثلا طراح قالب می خواهد منوی شماره 6 را با ظاهر متفاوتی نمایش دهد.

 

ایجاد زیر منو
برای منو هایی که بیشتر از یک لایه دارند مانند منوی #1 که دو لایه است برای ایجاد زیر منو همانند زیر منو برای دسته بندی و ... انجام می شود به این صورت که ابتدا روی عنوان لینک کلیک می شود (اشتباها روی ویرایش کلیک نشود) سپس افزودن منو زده شود. منو ها اضافه شدن در آن صفحه به لایه زیرین آن منو اضافه می شوند.

1 دیدگاه

93/09/11 سه شنبه 21:40
[1] هومن جزایری:

متشکرم

SecImgSes